Służyć Bogu i Ojczyźnie GOtów!

www.facebook.com/KsmGarwolin

Nasze fotki :-)

Licznik

Dzisiaj743
Wczoraj713
Tydzień2847
Miesiąc17031
Od 03.03.20131075983

Twoje IP 54.160.153.233 22-02-18

Kto jest Online?

Guests : 115 guests online


Młodzież z rejonu garwolińskiego na ŚDM w Krakowie

Po pełnym wrażeń piątku, wspaniałej Drodze Krzyżowej z Papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach powróciliśmy na miejsce noclegowe w Krakowie - Wolicy. Pole namiotowe znajdowało się w dobrym miejscu - bardzo blisko Pola Miłosierdzia. Noc upłynęła spokojnie. Sobota rano - pobudka, poranna toaleta. Prosto z Garwolina na miejsce dociera zaopatrzenie, które bracia ze wspólnoty neokatechumenalnej  przygotowali w piątkowy wieczór.

Kierunek Kraków ...pożegnanie pielgrzymów ŚDM z USA

W poniedziałek (25.07.2016) o godz. 7.00 młodzi pielgrzymi pożegnali się z nami 
i autokarem udali się na Jasną Górę, by celebrować Eucharystię 
wraz innymi Amerykanami o godz. 12.00.

Niedziela z pielgrzymami ŚDM z USA

Po dość późnym powrocie z Kodnia w niedzielę rano młodzi pielgrzymi z USA odpoczywali w swoich rodzinach, jedząc pyszne śniadanie. Tymczasem w kościele parafialnym trwały przygotowania do uroczystej Eucharystii o godz. 10.00. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Ryszard Andruszczak, a w koncelebrze byli księża  - ks. Joseph Irwin, kapłan z Tulsy, ks. Wojciech Sobieszek, rejonowy koordynator SDM oraz ks. Tomasz Koprianiuk, prefekt Katolickiego Liceum w Garwolinie.

ŚDM Garwolin: Sobota - 23 lipca 2016

Sobota to kolejny bogaty w przeżycia dzień, w drodze do Krakowa. Po śniadaniu w rodzinach młodzi zgromadzili się w Kolegiacie o godz. 9.00. Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy tradycyjnie śpiewem. W tle można było zobaczyć film z Rio de Janeiro, gdzie w obecności Papieża Franciszka młodzi budowali kościół.

Perła Regionu

  ŚDM Garwolin - piątek - 22 lipca 2016 ciąg dalszy 

Od godz. 15.00 do 18.00  na placu przed basenem Garwolanka wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach kultury Jerycha - była możliwość gry w piłkę, koszykówka, nauka tańca ulicznego. Czynnie w pokazy i nauczanie swoich umiejętności włączyli się harcerze, strażacy, instruktorzy tańca czy pływania.

Młodzież z Garwolina na oficjalnej Gali otwarcia ŚDM w Siedlcach

W czwartkowe południe (21.07.2016) wolontariusze oraz pielgrzymi przybyli do dekanatu garwolińskiego. Po uroczystej Eucharystii w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego i obiedzie wszyscy przejechali do Siedlec. Tam miała miejsce Gala otwarcia Światowych Dni Młodzieży w diecezji siedleckiej – Jerychońskie fanfary.

ŚDM Garwolin - kawa u Burmistrza i Starosty

Po gorącym powitaniu dzień wcześniej pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęli dzień wspólną modlitwą wraz z młodzieżą parafii Przemienienia Pańskiego. Była to modlitewna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadziła młodzież polska na zmianę z gośćmi z USA. Treść rozważań stanowiła katecheza pod intrygującym tytułem - „Martyria epoko smartfona” - jak być świadkiem Jezusa dziś, kiedy społeczne media (pod hasłem „smartfon”) skutecznie odwracają uwagę młodego człowieka od wartości  świadectwa, nawet za cenę śmierci. Za kanwę rozważań posłużyłysłowa Pana Jezusa - wy jesteście solą ziemi.

Powitanie pielgrzymów z USA w naszej parafii

20 lipca 2016 zapisze się jako dzień szczególny dla parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po wielu miesiącach przygotowań, spotkań – wreszcie nadszedł ten moment – pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych zawitali w naszym mieście.

23 czerwca w Zespole Szkól Specjalnych nr 2 odbyła się spotkanie poświęcone popularyzacji idei Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się w 2016 roku w Krakowie.

23062015 2 20150626 1332729388

Zanim młodzież z całego świata będzie mogła spotkać się z papieżem Franciszkiem, najpierw przez kilka dni będzie we wszystkich diecezjach w Polsce. W diecezjach zaś wyznaczone są miasta, które staną się lokalnymi ośrodkami przyjmującymi młodzież. Jednym z takich ośrodków jest Garwolin.

Copyright KSM Garwolin 2014

Administrator - ks. Wojciech