Służyć Bogu i Ojczyźnie GOtów!

www.facebook.com/KsmGarwolin

Nasze fotki :-)

Licznik

Dzisiaj745
Wczoraj713
Tydzień2849
Miesiąc17033
Od 03.03.20131075985

Twoje IP 54.160.153.233 22-02-18

Kto jest Online?

Guests : 110 guests online


2016/2017

Mocni Duchem - tak w tym roku zatytułowaliśmy już 5 rok spotkań młodych z dekanatu garwolińskiego. Dlaczego taki temat? Otóż jesteśmy po Światowych Dniach Młodzieży. Chyba nie ma człowieka, który uczestniczyłby w dniach 20-25 lipca br. w Garwolinie i pozostałby obojętny. Doświadczenie wiary spowodowało, że i my obojętni nie jesteśmy. Chcemy mocą wiary, napełnieni Duchem Św. mężnie świadczyć o Chrystusie - podkreśla ks. Wojciech Sobieszek. Spotkania w dekanacie garwolińskim będą odbywały się w wielu parafiach dekanatu: Górzno, Sulbiny, Trąbki, Miętne, Borowie, MB Częstochowskiej oraz na zakończenie spotkamy się w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Górznie - tam animatorzy będą prowadzić 3 dniowy Kurs Filip. W planach między innymi Noc Świętych, kolejny już - 8 Wielkopostny Wieczór Młodych. Terminy wraz z plakatem poniżej :)

MOCNI DUCHEM plakat

2015/2016

 Spotkania młodych w dekanacie garwolińskim
Już po raz czwarty w dekanacie garwolińskim rozpoczynają się spotkania,
na które zaproszona jest młodzież wraz z duszpasterzami i katechetami.

- Zapraszamy na kolejny cykl spotkań,
a włączając się jednocześnie
w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży,
rozpoczynamy naszą duchową ofensywę.

Początek 22 października w parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach.
Cały cykl zatytułowaliśmy: „Nowenna przed ŚDM 2016”

NOWENNA SDM 2

2014/2015

Od pierwszej niedzieli Adwentu, pod nazwą "Serce 2.0", rozpoczyna się kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Poinformował o tym biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Obecnie realizowany jest program przygotowań duchowych "Czat ze Słowem". Nowy program będzie istotnym zadaniem dla duszpasterzy i animatorów.

Wśród materiałów, które już wkrótce będą dostępne na stronie www.kdm.org.pl, znajdzie się bardzo bogata paleta materiałów duszpasterskich. Wśród nich będą m.in. scenariusze spotkań, konferencja pogłębiająca, nabożeństwo adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., a także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają również “zajęcie się” specjalną KAS-ą, czyli “Kulturalną Akademią Serca”. Uzupełnieniem materiałów tekstowych będą różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym m.in. wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież.
 
Celem programu "Serce 2.0" jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.
 
Tematyka spotkań miesięcznych:
   Grudzień 2014:         Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje
   Styczeń 2015:           Rachunek sumienia – więcej niż saldo
   Luty 2015:                Żal i poprawa – duchowy trening
   Marzec 2015:           Spowiedź – antywirus dla duszy
   Kwiecień 2015:        Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij
   Maj 2015:                 Eucharystia – czas na miłość
   Czerwiec 2015:        Wspólnota – dołącz do sieci!
   Lipiec 2015:             Słowo – zamiast wyszukiwarki
   Sierpień 2015:          Credo – jestem na tak!
   Wrzesień 2015:        Ofiarowanie –  oddam  życie w dobre ręce!
   Październik 2015:    Uczta – podano do stołu!
   Listopad 2015:         Rozesłanie – zróbcie raban!

Spotkania w naszym dekanacie przedstawiają się następująco:

Ks. Grzegorz Suchodolski powiedział, że program "Serce 2.0" nawiązuje do błogosławieństwa: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. - Program proponuje pogłębioną comiesięczną refleksję nad dwoma sakramentami - spowiedzi oraz Eucharystii. To także do tych dwóch sakramentów odnosi się w nazwie termin "2.0". Ideałem w realizacji programu byłoby zaproponowanie młodzieży w parafii lub dekanacie kilkugodzinnego spotkania np. w pierwszy piątek miesiąca - powiedział Radiu Plus Radom ks. Suchodolski.

 

2013/2014

W pierwszą niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013, pod hasłem Cz@t ze Słowem!” rusza trzyletni program duchowych przygotowań do ŚDM 2016 w Krakowie. 

W pierwszym roku bazuje on na Słowie Bożym, które prowadzi człowieka do wiary w Jezusa, Syna Bożego. Punktem wyjścia spotkań miesięcznych jest jednak sytuacja egzystencjalna młodego człowieka. Materiały przygotowane na każdy miesiąc zawierają wprowadzenie tematyczne dla animatora, konspekt spotkania w grupie, medytacje biblijne do indywidualnego wykorzystania, video komentarze do niedzielnych Ewangelii oraz propozycję wspólnotowej celebracji.

Tematy na dwanaście miesięcy pierwszego roku:
Grudzień 2013            Tożsamość                  MOJE ID
Styczeń 2014             Godność                     V.I.P.
Luty 2014                  Rodzina                      24/7 ON LINE
Marzec 2014              Przynależność              LUBIĘ TO!
Kwiecień 2014            Styl życia                   WYLANSUJ SIĘ!
Maj 2014                   Wolność                     OGARNIJ SIĘ!
Czerwiec 2014            Bunt                          RABAN
Lipiec 2014              Wyciszenie                  STATUS: ZARAZ WRACAM
Sierpień 2014             Radość                       ŁYKNIJ ŻYCIA!
Wrzesień 2014            Miłość                         ONA I ON
Październik 2014         Pokora                        BEZ ŚCIEMY
Listopad 2014            Odpowiedzialność          ZALOGUJ SIĘ!  
 
Adresatem programu jest każda parafia. Niech w każdej parafii powstanie mała grupa formacyjna, która co miesiąc będzie zasiadać do stołu Słowa Bożego. Niech w każdej parafii trwa adoracja i wspólnotowa modlitwa za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży 2016. Jeśli jakaś wspólnota ma nadmiar animatorów, niech w duchu służby i apostolstwa weźmie w „adopcję” parafię, gdzie takich liderów brakuje. Służmy sobie nawzajem tym darem, jaki każdy posiada. Nie każmy młodym szukać kościoła gdzieś daleko, w innych miastach czy dzielnicach. Raczej niech krążą i docierają do nich duszpasterze i animatorzy, ale młodzi niech znajdą ten program jak najbliżej siebie.

W naszym dekanacie te spotkania wyglądały następująco:


Program został pomyślany w taki sposób, aby poprzez formację i aktywizację młodych (spotkanie w grupie, medytacja) służył przygotowaniu całej wspólnoty parafialnej (celebracje) do przeżycia tego ważnego kościelnego wydarzenia jakim będą ŚDM 2016. W realizacji programu bardzo wskazane są wszelkie inicjatywy podejmowane przez młodzież wraz z duszpasterzami wyrastające z ich kreatywności, a które będą stanowić odpowiedź na apel Papieża Franciszka, aby wyjść z Dobrą Nowiną „na zewnątrz”, wszędzie tam, gdzie jest człowiek.
 
Materiały formacyjne znajdują się na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży www.kdm.org.pl

 

2012/2013

Benedykt XVI w liście apostolskim "Porta Fidei" pisze tak: W świetle tego wszystkiego postanowiłem ogłosić Rok Wiary. Rozpocznie się on dnia 11 października 2012 r., w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a zakończy się w uroczystość Naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 roku. 11 października 2012 r. upłynie także dwadzieścia lat od opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego, tekstu promulgowanego przez mojego poprzednika, błogosławionego papieża Jana Pawła II, aby ukazać wszystkim wiernym siłę i piękno wiary. 

KSM Garwolin rozpoczyna październikowa ofensywę duchowa!!!

W tę ofensywę pragniemy właczyć cały GARWOLIN!

O co chodzi z tymi spotkaniami? Raz w miesiacu spotykamy się odpowiednia w parafii MB Częstochowskiej, parafii w Sulbinach, parafii Przemienienia Pańskiego - na czuwaniu, adoracji, medytacji. Właczamy się w ten sposób w rok wiary, który rozpocznie się 11 października 2012 roku.

Copyright KSM Garwolin 2014

Administrator - ks. Wojciech